Résumé du projet

Résumé du projet en français, en espagnol, en turc, en bulgare, en italien, en néerlandais, en lituanien

 

Projektas „Liaudies žaidimai, legendos ir tradicijos“

Mūsų Comenius projekte dalyvauja 9 mokyklos iš 7 skirtingų šalių. Projekto tikslas – tarptautiniai kultūriniai ir socialiniai mainai, pasitelkiant liaudiškus žaidimus, legendas ir populiarias tradicijas.

Šis projektas – tai tiriamoji veikla tarp kartų, kurią atliks vaikai pagal savo tėvų, senelių ir kitų vyresnės kartos atstovų patirtį, išmoks naujų žaidimų, legendų bei pritaikys jas savo aplinkoje.

Mūsų mokiniai, jų tėvai ir mokytojai turės galimybę pasikeisti bendromis Europos kultūros ir istorijos vertybėmis, išsiugdys pagarbą įvairovei ir abipusį dvasinį praturtėjimą.

Pirmais projekto įgyvendinimo metais sukursime interneto svetainę, kuri bus nuolat atnaujinama interaktyviai keičiantis informacija ir rezultatais, susijusiais su kiekvienos mokyklos pasirinktais tradiciniais liaudies žaidimais (lauko ir stalo žaidimai bei metodiniai rinkiniai, pradedant senuoju „Jeu de l'Oie“ žaidimu, taip pat knygos ir DVD kuriuose bus patalpinta visa ši surinkta medžiaga).

Antrais metais mes atnaujinsime interneto svetainę legendomis (didelio formato knygos, metodiniai rinkiniai, teatro lėlės) bei liaudies tradicijomis.

Partnerystės metu mes ugdysime įvairių mokomųjų dalykų kompetencijas: skaitymo, rašymo, kalbų, matematikos, dailės ir technologijų. Kaip bendravimo priemonę per visą projekto laikotarpį mokytojai ir mokiniai naudos informacines komunikacines technologijas. Baigiant projektą, antrų metų pabaigoje Ispanijoje bus suorganizuota europinė paroda, panaudojant visas užduotis, atliktas vaikų iš 9 mokyklų. Ši kilnojama paroda keliaus į pageidaujančias šalis nuo 2015-ųjų metų rugsėjo.

Partnerystės tikslai mokiniams:

- Ugdyti pagarbą kito asmens atžvilgiu, bendradarbiavimą, susidomėjimą savo ir kitomis šalimis, mokyti laikytis taisyklių.

- Ugdyti kūrybiškumą rengiant knygas, išbandant įvairias dailės technikas.

- Sužadinti meilę kultūros paveldui ir domėjimąsi tradicijomis.

- Lavinti skaitymo ir rašymo įgūdžius, dalyvaujant įvairiose partnerystės veiklos srityse.

- Plėtoti gebėjimus individualaus ir kolektyvinio pažinimo dvasioje, ugdyti savarankiškumą, mokyti pagarbiai vertinti savo ir kitų pasiekimus.

Partnerystės tikslai mokytojams:

- Susipažinti su savo krašto ir partnerinių šalių legendomis.

-Tobulinti savo IKT įgūdžius, pritaikyti juos bendravimui ir mokinių mokymui.

-Lavinti savo užsienio kalbų žinias.

- Susipažinti su kitomis švietimo sistemomis ir mokymo metodais.

Temos ir sprendžiamos problemos:

- Bendravimo sunkumai atsiradę dėl užsienio kalbos.

- IKT panaudojimas bendradarbiaujant, kuriant internetinę svetainę ir kiekvienos šalies internetinį dienoraštį.

- Partnerių savitarpio pagalba derinant skirtingus požiūrius, siekiant išvengti nesusipratimų, galinčių kilti dėl kultūrinių skirtumų.

Vaikams būdingas sąmoningumo trūkumas: vaikai nesuvokia esantys dalimi vieningos Europos istorijos, kuri yra Europos Sąjungos pagrindas.

Partnerystės tikslų siekimo būdai mokiniams:

Projekto pagrindinė mintis - atgaivinti ir įsisavinti savo krašto legendas, žaidimus ir tradicijas pasidalijant jomis su projekto partneriais. Ši veikla leis vaikams būti aktyviais ir kūrybingais, įprasmins jų asmenines veiklas, kūryba suteiks daug pasitenkinimo. Savo sukurtais darbais jie apsikeis su savo klasės partneriais, pristatys juos internetinėje svetainėje ir baigiamojoje projekto parodoje Ispanijoje, po to pratęsiant ją kitose šalyse. Sužadinus mokinių pasitikėjimą savo jėgomis, jie taps labiau motyvuoti mokymo procese.

Partnerystės tikslų siekimo būdai mokytojams:

Projektinės veikla bus integruojama į mokymo dalykus pagal mokyklos mokymo programą. Mokytojai turės galimybę mokytis oficialios projekto kalbos (prancūzų) ir koordinuojančios šalies - Ispanijos kalbos bei kitų partnerių kalbų, taip pat tobulins savo IKT įgūdžius. Bus stengiamasi į partnerystės veiklą įtraukti kuo daugiau kompetetingų asmenų, padėsiančių formuoti bendradarbiavimo ir Europos identiteto kūrimo įgūdžius.